Alberto Ginastera & Paolo Tosti Songs
search
  • Alberto Ginastera & Paolo Tosti Songs

Alberto Ginastera & Paolo Tosti Songs

7,91 €
S DPH

Piesne Alberta Ginastera a Francesca Paola Tosti spieva sopránová speváčka Ana Carolina Diz s klavírnym sprievodom klavíristky Francesci Gardone. Nahrané vo Viedni v roku 2016.

2 x Zvukový formát: CD Audio
Množstvo
Skladom

 

Vaše osobné údaje sú chránené

  Doprava zadarmo pri objednávke nad 49 € v rámci Slovenska

Prosím, nepoužívajte platbu na dobierku pri produktoch na stiahnutie.

 

Zakúpený tovar môžete vrátiť do 14 dní bez udania dôvodu

ALBERTO GINASTERA

Dos canciones op. 3 
1 Canción al árbol del olvido 2:21
2 Canción a la luna lunanca 1:48
Cinco canciones populares argentinas op. 10 
3 Chacarera 1:11
4 Triste 3:09
5 Zamba 1:30
6 Arrorró 2:12
7 Gato 2:19
Las horas de una estancia op. 11 
8 El alba 3:53
9 La mañana 2:36
10 El mediodía 3:19
11 La tarde 4:58
12 La noche 4:40
 
FRANCESCO PAOLO TOSTI
 
13 Sogno   2:40
14 L’ultimo bacio 2:09
15 Ideale 3:14
16 Aprile     3:29
17 Non t´amo piu   4:34
18 Ridonami la calma 4:58
19 A vucchella     2:24
20 Io ti sento!...   1:47
21 Chitarrata Abruzzese 3:59
 
ANA CAROLINA DIZ ▪ Soprán
FRANCESCA CARDONE ▪ Piano
 
100 rokov od úmrtia Francesco Paolo Tosti a narodenia Alberto Ginastery
 
Recorded in Tonzauber – Studio at the Wiener Konzerthaus on July 20. 2016 and August 21. 2016 · Georg Burdicek:
Recording engineer · Edwin Pfanzagl: Mixing and mastering engineer · David Hernando Rico: Recording producer
 
Ana Carolina DIZ ▪ Soprán
www.anacarolinadiz.eu
 
Narodila sa v Argentíne, v meste La Plata. Svoje umelecké štúdium začala na Umeleckej Akademie v Buenos Aires, kde sa  venovala spevu a neskôr sama nastúpila ako profesorka hudby a spevu. 
Pravidelne sa predstavuje publiku ako sólistka na recitáloch s klavírom, ako aj na koncertoch s orchestrom v rôznych koncertných sálach kraja Buenos Aires a ďalších mestách Argentíny.
Zdokonaľovala sa absolvovaním rôznych kurzov „Kompozícia a kontrapunkt“, „Dejiny opery“, „Scénické umenie a poznanie tela“, „Komorná hudba“, „Operný ateliér“, „Interpretácia starej hudby“, „Repertoárová tvorba“ a ďalšie. Od roku 1993 až doteraz  sa u Maestra Reinalda F. Censabellu  neustále zlepšuje a zdokonaľuje vo vokálnej technike a dopĺňa si svoj repertoár.
Zúčastnila sa početných súkromných i rozhlasových a televíznych nahrávok. 
Ana Carolina bola spomedzi množstva mladých ľudí v konkurze vzhľadom na svoju vynikajúcu úroveň vybratá na účasť na majstrovských repertoárových kurzoch v Teatro Colon v hlavnom meste Buenos Aires.
Zúčastnila na "Belvedere" súťaže (Rakúsko), na ktorú ju pozvala Nadacia Teatro Colón, rovnako ako na súťaži "Neue Stimmen" (Nemecko). Na oboch z nich ju porota ocenila špeciálnym uznaním.
V roku 2001 jej bolo udelené štipendium  (jediná vybratá spomedzi kandidátov z celej krajiny) prostredníctvom Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Argentíne na postgraduálne štúdium v odbore hudby – operný spev. Toto štipendium bolo udelené s nástupom od školského roku 2002.
Skončila Mgr. art na AKU (Banská Bystrica) pod vedením pani Prof. Vlasty Hudecovej.
Od roku 2003 do 2010 spolupracovala so Statnou Operou v Banskej Bystrici, a doteraz spolupracuje s Hudobným Centrom Bratislava.
Momentálne študuje na Filozofickej Fakulte Univerzity vo Valladolide v Španielsku.
Od tej doby spolupracovala s s nasledujúcimi orchestrami: Berisso Municipal Symphony Orchestra, Dámsky Komorný Orchester, Orchester der Technischen Universität Wien, Kammer Orchester Wien, Pressbaum Orchester, Hudobné leto Trenčianske Teplice, Staromestské letné hry Bratislava, Medzinárodný festival Musica Sacra Nitra, Zámocké zvolenské hry, International Music Festival Tamaulipas Mexico, Symfonicky orchester Slovenského rozhlasu, Slovak Sinfonietta, Bratislava Symphony Orchestra, Filharmónie Bohuslava Martinů, Zyklus Frauen Café Braunau, Festival des Spittelberg Theaters Wien, Medzinárodný festival speváckych zborov Voce Magna, International Music Festival Las Palmas - Gran Canaria , Metropolitný Orchester Bratislava, Štátna filharmónia Košice atď.
Ana Carolina  koncertuje na Slovensku aj v iných krajinách v Europe, tak isto v latinskoamerických krajinách, a spievala rôzne roli ako: Lauretta - Gianni Schicchi- G. Puccini; Micaela - Carmen - George Bizet; Mimi – La Boheme - G. Puccini; II Žienka - A. Dvořak - Rusalka; Mrs Nolan - Gian Carlo Menotti - The Medium; Nedda – I Pagliacci _ Ruggero Leoncavallo; Contessa - Le Nozze di Figaro - W.A Mozart;  Arminda – La finta Giardiniera; Bastienne - Bastien und Bastienne - W.A.Mozart; Giulietta - I Capuletti e i Montecchi - V. Bellini; Lucia - Mateo - Martin Palmeri; Tatyana - Eugen Onegin - P.I.Tchaikovsky. 

 

PA 0148-2-131

Vlastnosti

Počet audio kanálov
Stereo
Zvukový nosič
CD Audio

Konkrétne referencie

ean13
8586002481488

MP3 UKÁŽKY

Recenzie

Napíšte svoju recenziu

Alberto Ginastera & Paolo Tosti Songs

Piesne Alberta Ginastera a Francesca Paola Tosti spieva sopránová speváčka Ana Carolina Diz s klavírnym sprievodom klavíristky Francesci Gardone. Nahrané vo Viedni v roku 2016.

Napíšte svoju recenziu