Violin Solo 5 - Milan Paľa
search
  • legend
  • legend
  • Violin Solo 5 - Milan Paľa

Violin Solo 5 - Milan Paľa

15,04 €
S DPH

Husle sólo v tvorbe slovenských skladateľov interpretuje slovenský husľový virtuóz Milan Paľa. Jedná sa o piate a posledné dvoj CD rozsiahlého kompletu.

3 x Zvukový formát: CD Audio
Množstvo
Skladom

 

Vaše osobné údaje sú chránené

  Doprava zadarmo pri objednávke nad 49 € v rámci Slovenska

Prosím, nepoužívajte platbu na dobierku pri produktoch na stiahnutie.

 

Zakúpený tovar môžete vrátiť do 14 dní bez udania dôvodu

DISC1 69.15
 
Ľudovít Rajter - Suite
Andrej Očenáš - Poem about the Heart
Ilja Zeljenka - Four Miniatures
Roman Berger - Convergence No. 1
Evgeny Irshai  - 3 Huslehubky
 
DISC2 52.39
 
Juraj Pospíšil - Sonata
Tomáš Boroš - Bausteine
Juraj Hatrík - Ciacona Interotta
Daniel Matej - Stormy
Julius Kowalski - Partita in a Six-tone System
Ivan Hrušovský - Sonata
 
Recorded digitaly at the Mansion Burg in Považské Podhradie, December 7th-8th, 2013 • Recording, Mastering (24 bit/192 kHz), Production and Distribution: PAVLÍK RECORDS • Music Director: Milan Paľa • Sound Director: Rostislav Pavlík • Notes: © Anton Steinecker • Translation: © Peter Fančovič, Larry Newland • Photo: © Julián Veverica • Cover picture (detail): © Karol Baron, Orava Gallery Collection • Graphic Design: © Martin Vojtek
 
Vydané s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR

 

Uvádzame 5. a poslednú časť rozsiahleho projektu s cieľom vydať všetky dostupné diela slovenských autorov pre sólové husle, ktoré výnimočným spôsobom interpretuje mladý husľový virtuóz Milan Paľa.

 

Kúpou tohto CD získavate možnosť si zdarma stiahnúť verziu tejto nahrávky vo vyššej kvalite (5 kanálová a stereo verzia vo formáte FLAC).

 

Milan Paľa je jedným z najvýznamnejších súčasných slovenských interpretov. Jeho záber je univerzálny; v jeho repertoári figurujú diela skorších hudobných období spolu s avantgardou. Popri sólistickom pôsobení sa venuje aj interpretácii komornej hudby. Paľova kreatívna umelecká činnosť zahŕňa iniciovanie vzniku nových diel pre husle a violu. Jeho zásluhou je i realizácia obsiahlej antológie kompozícií pre sólové husle slovenských skladateľov. Spolu päť dvojalbumov je ovocím dlhodobej a náročnej tvorivej a pátracej práce počínajúc rokom 2009. Antológia je jedinečným vydavateľským počinom v rámci slovenskej hudby a  svojou kvalitou a komplexnosťou posúva slovenskú husľovú tvorbu do svetových kontextov. Prezentované skladby jasne poukazujú na východiská a ovplyvnenie myslenia slovenských skladateľov sociálno-politickými a estetickými hodnotami danej doby v našej krajine. Dvojalbumy zahŕňajú široké spektrum rôznych typov kompozícií: študentské práce, didaktické skladby pre deti, diela s vykryštalizovanými štýlovými črtami hudobného myslenia skladateľov, až po nadčasové diela. Vysoká interpretačná kvalita a spôsob prezentácie diel na CD nosičoch ponúka poslucháčom nevšedný, plnohodnotný hudobný zážitok.

 
Anton Steinecker
PA 0122-2-132

Vlastnosti

Počet audio kanálov
Stereo aj 5 kanálov
Zvukový nosič
2CD+FLAC HQ

Konkrétne referencie

ean13
8586002481228

MP3 UKÁŽKY

Recenzie

Napíšte svoju recenziu

Violin Solo 5 - Milan Paľa

Husle sólo v tvorbe slovenských skladateľov interpretuje slovenský husľový virtuóz Milan Paľa. Jedná sa o piate a posledné dvoj CD rozsiahlého kompletu.

Napíšte svoju recenziu